Autor: Agata Szostak | Data publikacji: 21 Października 2019

Turniej Piłki Siatkowej Miast Partnerskich Ełk – Orbassano: rewanż

21 Października 2019, Autor: Agata Szostak

Ełckie siatkarki rozegrały międzynarodowy amatorski turniej siatkówki kobiet z włoskimi zawodniczkami z miasta partnerskiego Orbassano. Mecze rewanżowe odbyły się 18 października we Włoszech. W kategorii do 15 lat ponownie zwyciężyła drużyna UMKS Mikro Ełk.

W ramach współpracy Ełku z włoskim miastem partnerskim Orbassano w tym roku zorganizowany został turniej siatkarski dziewcząt, który miał dwie odsłony. Jedną w Ełku, a drugą w Orbassano.

Na początku lipca Ełk odwiedziła 30 – osobowa delegacja z Orbassano. Przyjechały do nas dwie drużyny siatkarek, trenerzy i władze Orbassano. Rozegrany został turniej piłki siatkowej, w którym udział wzięły także dwie drużyny z Ełku: SALOS Ełk oraz UMKS MIKRO. Miasta podzieliły się wtedy zwycięstwami w poszczególnych kategoriach wiekowych:

• W kategorii do 15 lat:

I miejsce: Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MIKRO w Ełku,

II miejsce: Orbassano Red Team

• W kategorii do 17 lat:

I miejsce: Orbassano Blue Team

II miejsce:  Stowarzyszenie Lokalne Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS w Ełku.

W zeszłym tygodniu (17-20 października) ełckie siatkarki, trenerzy, reprezentanci Urzędu Miasta wraz z zastępcą prezydenta Arturem Urbańskim gościli w Orbassano. W trakcie wizyty rozegrane zostały mecze rewanżowe. Podczas międzynarodowego amatorskiego turnieju piłki siatkowej podobnie jak w lipcu, zmierzyły się cztery drużyny, dwie z Ełku i dwie z Orbassano. Wyniki rozgrywek:

• W kategorii do 15 lat:

I miejsce: Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy MIKRO w Ełku,

II miejsce: Orbassano Red Team

• W kategorii do 17 lat:

I miejsce: Orbassano Blue Team

Oprócz rozegranych meczy, włoscy gospodarze zadbali o różne atrakcje. Podczas wizyty w Orbassano, nasza ełcka delegacja odwiedziła m.in.: Szkołę Jazdy Konnej w Orbassano czy Muzeum Kina w Turynie.

Kategorie aktualnośći: